مهمترین وظایف مرد و زن پس از ازدواج به بیان وکیل پایه یک

به بیان وکیل پایه یک پس از ازدواج مرد و زن وظایف و حقوقی را نسبت به هم می پذیرند که در صورتی که به آن ها عمل ننمایند ، تاثیرات منفی را بر خانواده خواهد گذاشت . با توجه به قوانین نوشته شده مهمترین تکالیف زن و مرد بدین شرح است :

  • همین که نکاح به طور صحیح واقع می شود روابط زن و شوهری بین طرفین موجود و حقوق و تکالیف زن و مرد در مقابل همدیگر برقرار می شود . “
  • زوجین می بایت به خوبی با یکدیگر رفتار نمایند .
  • زوجین می بایست در تربیت فرزندان همکاری داشته باشند .
  • نفقه ی زن پس از عقد دائم از مسئولیت های شوهر است .
  • زن می بایستی در خانه ای که شوهر مشخص کرده سکونت نماید مگر آن که حق مسکن با او باشد .
  • زوجه می بایستی پس از ازدواج در منزلی به ادامه زندگی بپردازد که زوج مشخص نموده است ، بجز در مواردی که به طور مشخص و رسمی حق مشخص کردن محل زندگی به زوجه داده شده باشد.
  • در صورتی که زوج بنا به تشخیص خود شغل و یا حرفه موزد انجام زوجه را مغایر با منافع خانواده بداند ، می تواند وی را از انجام آن امور منع نماید و پس از آن زوجه حق انجام آن امور را نخواهد داشت.
  • زوجه می تواند در خصوص تمامی اموال و دارایی های خویش تعیین و تکلیف نماید و در این خصوص زوج حق دخالت و یا دخل و تصرف به اموال و دارایی های زوجه را ندارد و بر همین اساس زوجه نیازی به کسب اجازه از شوهرش برای انجام هر کاری با اموالش ندارد.

 

آسایش گستران با سال ها تجربه در امور وکالتی می تواند راهنما و مشاور حقوقی شما عزیزان باشد . با تماس با شماره 02188401560 از ما وقت مشاوره ی رایگان حضوری بگیرید .

 

برخی نکات از زبان وکیل خانواده در رابطه با مفاهیم خانواده

به بیان وکیل خانواده و با استناد به مواد قانونی موجود ، زوجین می توانند شروط مد نظر خود را در عقد ازدواج بیان کنند ، اما می بایست توجه داشته باشند که شروط بیان شده در عقد نمی بایست با قوانین موجود تناقض داشته باشند. به عنوان مثال زوجه می تواند شرط کند در صورتی که شوهر به جان وی اقدام به سوء قصد و یا رفتار خسمانه نماید و یا شوهر وی طی مدت زمانی مشخص در منزل حظور نیابد و به خانواده خویش سر نزند ، زن اقدام به انجام امور اطلاق نماید.

در نظر داشته باشید که برخی موارد هستند که به امور و مفاهیم خانواده ارتباط مستقیم ندارند اما به دلیل برخی اتفاقات و تصمیمات که زوجین در خانواده های خویش اتخاذ می نمایند منجر می شود تا به سوی  این موارد کشیده بشوند. مواردی همچون نفقه زن  ، مهریه ، اجازه ازدواج مجدد ، فسخ نکاح و اموری از این قبیل. در ادامه این مطلب قصد داریم تا به بیان برخی از این موارد به صورت خلاصه و به بیان وکیل پایه یک خانواده بپردازیم.

وکیل دادگستری غرب در توضیح مفاهیم خانواده

بیان مواردی که در صورت بروز آن ها نفقه به زن تعلق نمی گیرد

به بیان وکیل پایه یک خانواده در مواردی نفقه به زوجه تعلق می گیرد که زوجین با یکدیگر عقد دائم کرده باشند و در صورت ازدواج موقت ، نیاز است تا زوجین بر روی پرداخت نفقه با یکدیگر به تفاهم رسیده باشند و در غیر این صورت نفقه به زن تعلق نخواهد گرفت.

در مواردی که زن به مرد خویش تمکین ننماید و مرد بتواند این مورد را در دادگاه به قاضی پرونده اثبات نماید ، نفقه به زن تعلق نمی گیرد و مرد از پرداخت نفقه معاف خواهد شد. همچنین پیش از این در یک مقاله به طور کامل در رابطه با موضوع نفقه و تمکین برای شما عزیزان به صحبت پرداخته ایم که در صورت داشتن سوالات بیشتر می توانید به مطالعه آن بپردازید.

 

وکیل پایه یک خانواده در ادامه صحبت های خویش می فرمایند

به گفته وکیل خانواده ، لازم است تا زوج با داشتن مدارک کافی به اثبات این موضوع در دادگاه بپردازد که به همسر خویش نفقه پرداخت کرده است و در صورتی که مرد ادله ای در دست داشته باشد مبنی بر اینکه زن به وی تمکین ننموده است ، می تواند از پرداخت نفقه خود داری نماید و حتی در مواردی می تواند اجازه ازدوج مجدد را از دادگاه دریافت نماید.

 

برای دریافت مشاوره ی آنلاین رایگان از وکلای مجرب می توانید با جستجوی اسم آسایش گستران در گوگل به سایت رسمی آسایش گستران مراجعه نموده و سوال خود را در قسمت نظرات یکی از مقاله های سایت مطرح نمایید .